Ogród to przede wszystkim piękne kwiaty, kolorowe drzewa i bujne krzewy. Wymagający pasjonaci ogrodniczych prac potrzebują jednak czegoś „extra”. Z jednej strony czegoś, co sprawi, że pielęgnacja roślin będzie łatwa i przyjemna, a z drugiej – stylowych dodatków, dzięki którym ogród nabierze wyjątkowego uroku. Co zatem może być tym czymś „extra”? Zapraszam do artykułu :)

Aranżacja 10

Podstawowy gadżet każdego ogrodnika to bez wątpienia konewka. Ich wybór jest bardzo duży, a kierować można się kolorem, designem, pojemnością czy materiałem wykonania. Najlepsze są oczywiście te ze stali nierdzewnej, które dają gwarancję niezawodności i trwałości na długie lata. Są też konewki tak wyjątkowe, jak ta od marki Philippi – LIV, zainspirowana postacią wróżki i magicznym eliksirem życia. Będzie ona nie tylko przydatnym narzędziem pracy, ale również niepowtarzalną dekoracją ogrodu.

181018(https://www.homebutik.pl/philippi-p181018-konewka-liv-stal-nierdzewna-polerowana-0-7-l,k007002,a8037.html)

Z kolei do kontrolowania tak istotnych dla roślin kwestii jak poziom wody, wilgotność czy temperatura powietrza warto postawić w ogrodzie termometr, a także miernik opadów. Dzięki nim będziecie zawsze wiedzieć, co dzieje się w Waszych ogrodach  i czego w danym momencie Wasze rośliny potrzebują najbardziej.

(https://www.homebutik.pl/miernik-opadow-matowy,k007007,a7.html, https://www.homebutik.pl/termometr-ogrodowy-skala-celsjusza-matowy,k007001,a11.html)

Miłośników ogrodowych prac zaciekawić mogą również specjalne znaczniki do doniczek czy tabliczki informacyjne, które pozwolą na dokładne opisanie roślin, czyniąc jednocześnie ogród bardziej uporządkowanym i zadbanym.

65407_65393-lpr(https://www.homebutik.pl/blomus-planta-b65393-znaczniki-do-doniczek-2-szt-stal-matowa-polystone-40x3x0-5-cm,k007002,a3505.html)

Ważnym elementem ogrodu jest również efektowna dekoracja, która przyciągnie wzrokiem między innymi zazdrosnych sąsiadów :) Moja propozycja dla Was to kule ogrodowe BOLA oraz seria wiatraczków VIENTO, którym nie straszne są nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Zarówno kule, jak i wiatraczki będą nadawać Waszym ogrodom wyjątkowego blasku bez względu na otaczającą aurę.

(https://www.homebutik.pl/dekoracje-i-dodatki,k007001.html)

A jeśli częstym gościem Waszych ogrodów są szukające bezpiecznego schronienia ptaki, a przy okazji i umilające swoim śpiewem codzienne prace, koniecznie zatroszczcie się o zagospodarowanie dla nich odpowiedniego miejsca. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie karmnik. Jeśli chcecie, żeby i on był godną podziwu dekoracją, a nie tylko drewnianą budką zajrzyjcie do oferty marki Blomus, w której znajdziecie między innymi tak oryginalne karmniki jak FUERA, NIDO czy BOREA.

(https://www.homebutik.pl/karmniki-mierniki-opadow,k007007.html)

W ogrodzie nie może zabraknąć także oświetlenia.  Poszukujących inspiracji w tym temacie zapraszam do artykułu: https://homebutik.wordpress.com/2016/04/08/oswietlenie-ogrodowe-inne-niz-wszystkie/. Znajdziecie tam sporo inspiracji na zaaranżowanie oświetlenia ogrodowego.

Atmo_65078_79

Pamiętajcie Kochani – odpowiednie wyposażenie ogrodu jest tak samo ważne jak wyposażenie domu. Zadbajcie zatem o dodatkowe elementy i dekoracje, a sami przekonacie się, co to znaczy ogród rozkwitający pełnym blaskiem :)

Reklamy