Pytanie z tytułu dzisiejszego postu nie jest bynajmniej pytaniem o alkohole. Jest pytaniem o akcesoria, w które warto wyposażyć domowy barek. Bo co z tego, że będziecie mieć nawet najlepsze i najdroższe alkohole z całego świata, a nie będziecie mieć czym otworzyć butelki albo w czym zaserwować tych specjałów. Dobrze jest zatem, aby aranżując domowy barek wziąć pod uwagę także wyposażenie go w odpowiednie akcesoria barmańskie. Dzięki temu będziecie mogli zrobić na swoich gościach naprawdę dobre wrażenie i zabłysnąć jako perfekcyjni gospodarze. A jakie powinny być te akcesoria? Już podpowiadam :)

Zacznijmy może od tego, że akcesoriów barmańskich na rynku jest całe mnóstwo. Klasyczne, designerskie, zabawne, eleganckie, kolorowe, plastikowe, drewniane, stalowe…Dlatego wybór wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty. Aby Wam w tym pomóc, wybrałam kilka gadżetów, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Na pierwszy plan narzędzia do otwierania. W tej kwestii można postawić na w pełni wyposażony pomocnik kelnera, automatyczny korkociąg lub tradycyjny otwieracz.

Moje propozycje dla Was: pomocnik kelnera TOMMY, automatyczny korkociąg LEVERMAN PRO oraz otwieracz NUANCE o designerskiej formie kamienia.

(https://www.homebutik.pl/?ciag=otwieracz&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

W dalszej kolejności warto wyposażyć się również w narzędzia takie jak: nalewak, filtr do wina, dekanter do napowietrzania, miarkę do odmierzania alkoholu, obieraczkę barmańską czy tłuczek barmański.

Moje propozycje dla Was: designerski nalewak PO: w kształcie stalówki, tłuczek barmański z miarką BLEND oraz specjalnie dobrane zestawy do wina NUANCE.

(https://www.homebutik.pl/wino-bar,k011003010,s2.html)

W wyposażeniu domowego barku nie może zabraknąć ponadto akcesoriów, które zadbają o odpowiednią temperaturę podawanych alkoholi. Sprawdzonym sposobem na zapewnienie i utrzymanie przez długi czas właściwej drinkom temperatury będzie cooler z chłodzącymi wkładami. Dodatkowo można także wyposażyć się w mieszadełka lodowe.

Moje propozycje dla Waseleganckie coolery marki Blomus oraz mieszadełka lodowe MESCO.

(http://www.blomus-sklep.pl/?ciag=cooler&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Musimy również oczywiście mieć w czym ten alkohol zaserwować. Szklanki, szklaneczki, kieliszki, a bardziej specjalistycznie – tumbler, highball, collins, hurricane i inne. Teoretycznie – do każdego alkoholu, co innego. Osobiście jednak uważam, że nie ma potrzeby aż tak komplikować sobie życia. Wystarczy jeden, może dwa, porządne zestawy szklanek i kieliszków, a zatem…

…moja propozycja dla Was: AMO od Vialli Design czyli kolekcja unikalnych szklanek i kieliszków z podwójnymi ściankami.

(https://www.homebutik.pl/?ciag=z+podw%C3%B3jn%C4%85&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Na koniec jeszcze jedna propozycja. Jeśli chcecie, żeby Wasz barek wyglądał naprawdę profesjonalnie i stylowo można dodatkowo w jego pobliżu powiesić lub postawić  stojak na butelki. Będzie on nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także wyjątkową dekoracją domowego barku.

Moja propozycja dla Was: wiszący stojak CIOSO o oryginalnej formie listwy.

65193-vc(http://www.blomus-sklep.pl/wiszacy-stojak-na-wino-matowy,k011003010,a1176.html)

Reklamy