Każdy z nas lubi, jak w jego domu panuje idealny porządek, a w szczególności w salonie. Bo przecież na niezapowiedzianą wizytę gości dobrze jest być przygotowanym w każdym momencie. Tylko jak się do tego przygotować? O to kilka praktycznych porad, dzięki którym utrzymanie porządku w salonie wcale nie będzie takim trudnym zadaniem.

Rada nr 1:
Wyciągamy spod kanapy, spod fotela czy spod stołu wszystkie piloty do sprzętów multimedialnych i chowamy do eleganckiego stojaka.

(https://www.homebutik.pl/?ciag=stojak+na+piloty&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Rada nr 2:
Z pola widzenia znikają również porozrzucane po kątach klucze, pieniądze, elementy biżuterii, zabawki i wszystkie inne domowe drobiazgi. Jeśli nie chcecie się ich pozbywać raz na zawsze, możecie wyposażyć salon w różnego rodzaju praktyczne organizery. W ten sposób będziecie mieć Wasze ulubione akcesoria zawsze pod ręką, a jednocześnie zachowacie porządek w salonie.

Rada nr 3:
Częstym widokiem w salonie jest również sterta gazet i czasopism. Pierwszą rzeczą, jaką należy uczynić w kwestii ich uporządkowania jest pozbycie się tych, które są już dawno przeterminowane. Drugą – segregacja np. tematyczna. Trzecią – odpowiednie ulokowanie. A właściwym miejscem dla czasopism będą oczywiście gazetniki.

(https://www.homebutik.pl/gazetniki,k011001003.html)

Rada nr 4:
Warto poświęcić chwilę czasu także na regał z książkami. Przetarcie warstwy kurzu to podstawa. Jeśli macie ponadto problem z wiecznie przewracającymi się książkami, możecie wesprzeć się designerską podpórką.

(https://www.homebutik.pl/?ciag=stoper+do+ksi%C4%85%C5%BCek&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Rada nr 5:
Jeśli w Waszym salonie znalazło się miejsca dla kominka, nie zapomnijcie i o jego czyszczeniu. Warto wyposażyć się w akcesoria kominkowe takie jak specjalnie wyprofilowana szczotka czy łopatka. W pobliżu kominka dobrze jest postawić również stojak na drewno, który zapobiegnie roznoszeniu się po całym mieszkaniu wiórek drewna.

(https://www.homebutik.pl/akcesoria-do-kominka,k011001008.html)

Rada nr 6:
Na koniec pozostaje jeszcze tylko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i wprowadzić do salonu powiew świeżości. Najlepszym sposobem na to będą dyfuzory i świece zapachowe.

(https://www.homebutik.pl/zapachy,k011006.html)

A jak wygląda Wasz salon? W nienagannym porządku czy może lekki rozgardiasz? :) Może macie jakieś własne pomysły na utrzymanie porządku w salonie?

blomus-spinta-magazinstander-65346_65348

Reklamy