Sylwester to nie tylko głośne imprezy i huczne bale. To również kameralne domówki w gronie najbliższych. I właśnie dla tych, którzy tegorocznego Sylwestra zdecydowali się zorganizować w domu mały poradnik jak wszystko przygotować, aby nie zawieść swoich gości. 

Punkt 1 – przygotuj listę gości

Nie zapraszaj wszystkich znajomych, zaproś tylko najbliższe grono, z którym wiesz, że na pewno będziesz się dobrze czuć i bawić. Postaraj się również, aby w gronie zaproszonych przez Ciebie osób nie zabrakło tzw. „duszy towarzystwa”, która w razie początkowych trudności rozkręci towarzystwo.

Punkt 2 – zastanów się nad motywem przewodnim imprezy

Dużą popularnością cieszą się tematyczne imprezy sylwestrowe. Jeśli wiesz, że Twoi znajomi lubią tego typu zabawy możesz zaproponować im np. bal przebierańców, bal w stylu lat 60./70./80. lub piżama party :)

mask-1155808_1280

Punkt 3 – dobierz odpowiednią muzykę

Podstawą każdej udanej imprezy jest odpowiednia muzyka, tym bardziej na imprezie sylwestrowej. Dlatego koniecznie zadbajcie o przygotowanie odpowiedniej playlisty, która porwie do tańca nawet najbardziej opornego tancerza. A jeśli zdecydujecie się na imprezę w stylu np. lat 60. sięgnijcie do starych płyt, podpytajcie rodziców i wybierzcie hity adekwatne do tematu Waszej imprezy. Zawsze możecie również bawić się przy własnych śpiewach, organizując np. karaoke :)

Punkt 4 – udekoruj mieszkanie

Aby Twój Sylwester miał odpowiedni klimat nie zapomnij udekorować pomieszczeń, w których będą bawić się goście. Balony, serpentyny i konfetti to podstawa. Na stole nie może zabraknąć kolorowych serwetek czy znaczników do drinków, dzięki którym Twoi goście nie pomylą swoich szklanek, co jak wiadomo przy takich imprezach często się zdarza :) Z kolei salę taneczną warto wyposażyć w lustrzane kule i inne kolorowe światełka, które nadadzą zabawie niepowtarzalnego klimatu.

Punkt 5 – przygotuj sylwestrowe menu

Jak wiadomo przy pustym stole nikt dobrze bawić się nie będzie, dlatego koniecznie zadbaj o smaczne przekąski i napoje. Na Sylwestra doskonale sprawdzą się kanapki, sałatki czy koreczki. Na stole nie może zabraknąć również przekąsek typu chipsy, paluszki, nachosy itp. Można pokusić się również o ciepłe danie np. w postaci kapuśniaczków z barszczem. Wśród napoi nie może zabraknąć natomiast tradycyjnego szampana. Co do innych alkoholi, to przy tego typu imprezach najlepiej sprawdza się stare, dobre rozwiązanie – „alkohol we własnym zakresie”.

70071_5

 

Punkt 6 – zorganizuj pokaz fajerwerków

Uwieńczeniem zabawy niech będzie tradycyjny pokaz fajerwerków. Tylko pamiętajcie – nie za dużo i ostrożnie :)

fireworks-879461_1280

UDANEJ ZABAWY!!! :)