Niektórzy wychodzą z założenia, że biuro czy też domowy gabinet są przestrzeniami, w których aranżacja wnętrz nie ma większego znaczenia. Być może też po prostu nie mają koncepcji na ich zaaranżowanie. Tymczasem odpowiednie przygotowanie przestrzeni, w której będziemy pracować jest równie ważne jak urządzenie salonu czy sypialni. Miejsce, w którym chcąc, nie chcąc często spędzamy większość naszego czasu musi być miejscem, w którym dobrze się nam pracuje i myśli. Na co zatem warto zwrócić uwagę aranżując swoje biuro?

Na początek warto zastanowić się nad kwestiami stricte projektowymi. Biuro powinno być miejscem dobrze zorganizowanym, takim, w którym wszystko jest na swoim miejscu – jednym słowem miejscem, które ułatwia nam prace i zapewnia wygodę. Na pewno warto zwrócić uwagę również na odpowiedni dobór barw i właściwe oświetlenie. Wiadomo – im jaśniej, tym lepiej dla naszych oczu i dla naszego umysłu. Dobrze, aby w gabinecie znajdowało się okno, które na wypadek ogromu pracy dostarczy nieco świeżego powietrza i oczywiście światła.

Contemporary Office

Z kolei jeśli chodzi o wyposażenie biura to na pewno nie może zabraknąć w nim trzech podstawowych elementów: biurka dostosowanego do charakteru pracy, wygodnego fotela oraz regałów i półek na dokumenty. Niektórzy zapewne będą potrzebowali zwiększonego komfortu pracy. Ten można osiągnąć dodając do wyposażenia gabinetu elementy takie jak podpórka na nogi, poduszka pod plecy czy dodatkowa lampka poprawiająca warunki oświetleniowe.

aranzacja-13aranzacja-38(http://www.blomus-sklep.pl/biuro,k006.html)

Istotnym dopełnieniem każdego pomieszczenia są elementy dekoracyjne. Nie inaczej jest w przypadku biura czy gabinetu. Tu jednak warto postawić na dekoracje, które będą pełnić jednocześnie funkcje użytkowe. Mam tu na myśli eleganckie podkładki na biurko, efektowne tablice biurowe, designerskie stojaki na przybory, podstawki na telefon czy uchwyty na kable. Nie może zabraknąć również stylowego zegara, który będzie odmierzał czas do końca pracy :)

117008_117009_117010_117011_chronicle_schreibtisch_set_mood

(http://www.philippi-sklep.pl/biuro,k006.html)

Dekoracje „użytkowe” można, a nawet warto uzupełnić o elementy typowo dekoracyjne – motywujące do pracy napisy ścienne, kwiaty, fotografie bliskich czy uwielbiane przez wielu magnetyczne kule. Ciekawą, a jednocześnie zabawną alternatywą mogą być również kulki decyzyjne i antystresowe, które pozwolą oderwać się na chwilę od pracy.

(https://www.homebutik.pl/biuro,k006.html)

Reklamy