Jednym z głównych elementów dekoracyjnych salonów są wazony. Często już same w sobie stanowią one ozdobę mieszkania. Oczywiście z kwiatami tworzą jeszcze lepsze efekty. Nie wspominając już o zapachu wiosny, który wprowadzają do naszego mieszkania. 

Wybór wazonu do salonu nie jest jednak wcale taką prostą rzeczą. Musi on pasować do stylu w jakim salon został urządzony, do jego koloru, a także do mebli i pozostałych dekoracji. Aby ułatwić Wam to zadanie, mam dziś dla Was kilka inspiracji. 

Na początek szklane  wazony z serii ESMERALDA. O ich unikalności decyduje przede wszystkim oryginalna forma, która sprawia, że wazony wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu. Połączenie ciekawego designu z wykorzystaniem uniwersalnego materiału czyni z wazonów ESMERALDA doskonały element dekoracyjny nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. W serii dostępne są trzy rozmiary, dzięki czemu bez problemu dobierzesz wazon do swoich ulubionych kwiatów. 149002-004-mood2_ESMERALDA

BOUQET – wazon o oryginalnym projekcie stworzonym przez Christiana von Ahn. Wazon opiera się na prostej, acz niezwykle efektownej konstrukcji – szklana podstawa z „wychodzącymi” z niej  aluminiowymi rurkami. Całość w myśl projektanta nawiązywać ma do polnej łąki. Doskonały do tworzenia kompozycji bazujących na pojedynczych kwiatach (w każdej „rurce” można umieścić jeden kwiat). Idealny do nowoczesnych, industrialnych wnętrz. 123063-deco_BOUQUET

MONDRI – wazon, w którym zakochają się wszyscy koneserzy sztuki i geometrycznych kształtów. Swoim designem nawiązuje do twórczości Pieta Mondriana. Przyciąga uwagę kolorowymi akcentami, a także ciekawą strukturą, która pozwala na różnorodne tworzenie i ustawianie kompozycji kwiatowych (wazon można ustawić zarówno w pionie, jak i poziomie). Będzie dobrym pomysłem na ożywienie szarych, monotonnych przestrzeni.

GLOBE – wazon, który daje wiele możliwości. Wszystko dzięki trzem różnym, wyprofilowanym nakładkom umożliwiającym eleganckie umieszczenie w nim dużych bukietów, jak i pojedynczo ściętych kwiatów. Cechą wyróżniającą GLOBE na tle innych wazonów jest także wykonanie z ciemnego szkła, które nada każdemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Sprawdzi się w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

OMEGA – wazon  stworzony z myślą o minimalistycznych wnętrzach. Kwiaty, w pojedynczych sztukach, umieszcza się w otworach na końcach wazonu. Jednak nawet bez kwiatów będzie ozdobą każdego salonu, gdyż już sam w sobie wygląda jak współczesne dzieło sztuki.

149001-deco_OMEGA

ORGANIC – to z kolei propozycja dla wnętrz w stylu etno i dla osób, które stawiają w aranżacji wnętrz na naturalne materiały. Drewniany wazon ORGANIC będzie ich doskonałym uzupełnieniem. Szczególnie dobrze prezentuje się w duecie z zielonymi roślinami. Co ciekawe, może pełnić również rolę eleganckiej osłonki na doniczkę.229003_ORGANIC_Vase_rund_deco2

A na koniec dwa prawdziwe rarytasy – CIRCLE oraz DECADE, w których kwiaty możesz dosłownie zanurzyć w wodzie i  zamknąć w szklanej kuli lub w przypadku DECADE – w szklanej wieży. Wazony największe wrażenie robią w zestawieniu z kompozycjami z pojedynczych kwiatów. Jednak równie dobrze można umieścić w nich całe bukiety. C0 więcej, można stworzyć z nich także oryginalne dekoracje np. z kamieniami lub z muszlami.

wazony

Wszystkie wazony dostępne na https://www.homebutik.pl/wazony,k011001001.html.

Reklamy