Kuchnia to takie miejsce w domu, które powinno nie tylko dobrze się prezentować, ale również (a może nawet przede wszystkim) być dobrze wyposażone. Garnki, talerze, sztućce itp. to oczywiście podstawa. W kuchni nie powinno zabraknąć jednak również akcesoriów, które ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków, sprzątanie po nich i wypełnianie pozostałych, domowych obowiązków. I właśnie dzisiaj pora na kilka takich gadżetów, które mogą okazać się niezastąpioną pomocą w Twojej kuchni. 

 

1. Stalowe mydełko

Stalowe mydełko to zdecydowanie numer 1 wśród kuchenny gadżetów. Z pozoru niewinne akcesorium o magicznych mocach :) Jego pocieranie dłonią pod bieżącą wodą spowoduje wyeliminowanie z dłoni intensywnych i nieprzyjemnych zapachów takich jak zapach czosnku czy cebuli.

189006_SAVON_Edelstahlseife_decoPhilippi – stalowe mydełko SAVON
(https://www.homebutik.pl/philippi-p189006-stalowe-mydelko-savon-stal-nierdzewna-10×6-cm,k011003024,a7220.html)

2. Nóż do siekania ziół z podstawką

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie posiłków bez świeżych ziół. Ich siekanie nie należy jednak do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych zadań. Znacznie ułatwić może je praktyczny nóż do siekania, dzięki któremu szybko i z łatwością przygotujesz wszystkie niezbędne do obiadu zioła.

RK-10_1Legnoart – nóż do siekania ziół 
(https://www.homebutik.pl/legnoart-noz-do-siekania-ziol-na-drewn-podstawce-rk-10,k011003016,a3102.html)

3. Łyżka do przypraw z obierakiem do ziół

Pozostając w temacie ziół, warto wyposażyć swoją kuchnię również w specjalną łyżkę, która umożliwia innowacyjne przyprawianie potraw. Dzięki niej nie będziecie musieli martwić się więcej o pływające np. w zupie ziarna czy liście. Przyprawy wystarczy wsypać do łyżki i delikatnie mieszać, aby ulotnił się ich aromat. Dodatkowym ułatwieniem jest również praktyczny obierak ziół, znajdujący się na końcu łyżeczki.

Joseph Joseph – Łyżka do przypraw z obierakiem Gusto
(https://www.homebutik.pl/jj-lyzka-do-przypraw-z-obierakiem-do-ziol-gusto-tworzywo-sztuczne-27×6-4×3-3-cm-20075,k011003013,a8427.html)

4. Pokrywka do miksowania

Przyrząd kuchenny, który przyda się szczególnie w trakcie przygotowywania ciast. Zadaniem pokrywki jest zabezpieczenie przed rozchlapywaniem się po całej kuchni ubijanych substancji takich jak np. białka czy masy. W końcu czysta kuchnia to wizytówka każdej Pani Domu :)

Pavoni – pokrywka do miksowania
(https://www.homebutik.pl/?ciag=pokrywka&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

5. Stołowy pojemnik na odpadki

Kolejny gadżet, w który warto wyposażyć swoją kuchnię, należy nie tyle do kategorii przyrządów kuchennych ułatwiających przygotowywanie posiłków, co do kategorii pomagającej zachować porządek na stole. Dzięki pojemnikowi na odpadki każdy będzie mógł szybko pozbyć się śmieci i niepotrzebnych resztek, a dla Ciebie sprzątanie po rodzinnym obiedzie przestanie być tak uciążliwe :)

144004_OSKAR_Tischmuelleimer_function

Philippi – stołowy pojemnik na odpadki Oskar
(http://www.philippi-sklep.pl/philippi-p144004-stolowy-pojemnik-na-odpadki-oskar-stal-polysk-20-cm,k011003018,a7213.html)

6. Szczotki do mycia

Wydaje się Wam, że szczotka do mycia to oczywista oczywistość, nad którą nie ma się co rozwodzić. Otóż jesteście w błędzie. Szczotki bywają różne, ale te od marki Joseph Joseph zaskoczą Was swoją formą i funkcjonalnością. Wyróżniają się zwłaszcza trzy z nich – szczotka z pompką zapewniająca sprawne mycie i kontrolę płynu, szczoteczka do sztućców gwarantująca bezpieczne i dokładne czyszczenie noży oraz szczotka z przyssawką dostosowana kształtem do szklanek, kieliszków itp.

Joseph Joseph – akcesoria do mycia
(https://www.homebutik.pl/akcesoria-do-mycia-i-czyszczenia,k011003024.html)

7. Stojak na papier kuchenny

Kolejna wydawałoby się banalna rzecz, ale często zapominamy, aby znaleźć dla niej dogodne miejsce. A przecież to bardzo ważne, aby w kuchni zawsze mieć pod ręką papierowe ręczniki. Ważne też, aby jak najłatwiej móc z nich korzystać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem stabilny stojak z antypoślizgową podstawką i specjalnym zaciskiem ułatwiającym odrywanie papierowych ręczników.

Blomus – Stojak na papier LOOP
(http://www.blomus-sklep.pl/blomus-63651-stojak-na-papier-loop-matowa-stal-nierdzewna-plastik-34×15-cm,k011003008,a8143.html)

Reklamy