Piknik – prosta i bardzo przyjemna forma wypoczynku na świeżym powietrzu. Do tej pory nie należała ona jednak do najbardziej popularnych rozrywek, dlaczego jednak by tego nie zmienić? Zwłaszcza, że najbliższa okazja do piknikowania już niebawem – długi weekend majowy. Jeśli więc nie macie jeszcze planów na ten czas, warto wziąć pod uwagę właśnie organizację pikniku. Jak się do tego zabrać? O to i kilka podpowiedzi :)

Punkt 1 – wybór miejsca. Najlepiej sprawdzą się tereny gdzieś w zaciszu, w parkach, na uboczu miast, nad wodą czy na zielonych, pachnących kwiatami polanach. Górskie klimaty również jak najbardziej mile widziane.

carrybag_carrybag-XS-kids_reisenthel_Web_PE_01
Koszyk piknikowy to niezbędny gadżet na każdym pikniku (https://www.homebutik.pl/kosze-na-zakupy,k013002.html)

Punkt 2 – zasadniczo najważniejszy punkt czyli przygotowanie jedzenia. Na pikniku najlepiej sprawdzą się kanapki, sałatki, owoce, drobne słodkości i inne przekąski. Nie może zabraknąć również napoi, dlatego koniecznie przygotujcie termos z gorącą herbatą lub kawą, soki i wodę. A jeśli zależy Wam na mocno schłodzonych napojach, to świetnie sprawdzą się dzbanki lub karafki z wkładami chłodzącymi.

9825-T_5
Termos i dobrze zaopatrzony lunchbox to gwarancja udanego pikniku (https://www.homebutik.pl/torby-na-lunch,k012004.html)

Punkt 3 – odpowiednie przechowanie przygotowanych potraw. I tu prym wiedzie niekwestionowany król piknikowych gadżetów czyli kosz piknikowy, bo jak tu iść na piknik bez kosza. Powinien on być tak dobrany, aby pomieścić wszystko, co sobie wcześniej przygotowaliśmy. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby dłużej utrzymać świeżość i odpowiednią temperaturę przygotowanych smakołyków warto postawić również na torbę termoizolacyjną.

termo blog
O świeżość piknikowych smakołyków zadbać mogą torby termoizolacyjne reisenthel (https://www.homebutik.pl/?ciag=iso&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Punkt 4 – spakowanie podstawowych naczyń. Nie jest to konieczne, jednak jeśli planujecie elegancki piknik lub bardzo urozmaicone menu, warto zabrać ze sobą przynajmniej te podstawowe naczynia. Na pikniku szczególnie dobrze sprawdzą się naczynia z lekkich, nietłukących się materiałów. I wcale nie muszą to być zwykłe białe, plastikowe kubeczki czy talerzyki. Eleganckie naczynia z tworzywa sztucznego też z łatwością wszędzie znajdziecie.

Koziol_CRYSTAL
Na pikniku świetnie sprawdzą się lekkie i eleganckie naczynia od marki Koziol (https://www.homebutik.pl/?ciag=crystal&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

Punkt 5 – coś dla rozrywki. Ucztowanie na kocu niektórym może się szybko znudzić, dlatego na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą coś, co urozmaici nam nieco piknik np. książkę, grę planszową, karty, piłkę do siatkówki czy zestaw do badmintona.

Punkt 6 – rozłożenie koca i cieszenie się błogim relaksem na łonie natury :)