Są takie elementy wyposażenia, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Jednym z nich jest lustro. Niby zwykły przedmiot codziennego użytku, potrafi jednak wnieść do mieszkania bardzo wiele. Oprócz oczywistych funkcji użytkowych, lustro stanowi także element dekoracji, powiększa optycznie przestrzeń oraz wprowadza więcej światła. Nie dziwi więc fakt, że coraz chętniej przy aranżowaniu naszych mieszkań sięgamy właśnie po lustro. Nie dziwi również, że obecnie możemy znaleźć je praktycznie w każdym miejscu. Tradycyjnie – w łazience, garderobie czy w przedpokoju lub bardziej nowocześnie – w sypialni, salonie, a nawet w jadalni. Pytanie tylko jakie lustro i gdzie sprawdzi się najlepiej?

ŁAZIENKA

Jeśli chodzi o łazienkę, to tutaj najlepiej sprawdzają się minimalistyczne lustra, o prostych kształtach, często nawet bez ram. Ciekawy efekt dają również lustra wkomponowane w płytki, tworzące z nimi spójną całość. W łazienkach często można spotkać także rozwiązanie „2 w 1” czyli połączenie szafki i lustra.

lustro

RS1612_pure spa_68954-68620-68975-68952_NEXIO-MUTO_milieu
W łazience warto postawić na użyteczność i prostotę (http://www.blomus-sklep.pl/lustra,k011004008.html)
PRZEDPOKÓJ I GARDEROBA

W przedpokoju czy w garderobie zastosowanie mają przede wszystkim duże lustra, w których będziemy mogli przejrzeć całą swoją sylwetkę. Mogą to być zarówno lustra wiszące, jak i lustra na rozkładanych podpórkach, z ramą klasyczną lub – jak w przypadku łazienki – bez ramy. Z drugiej jednak strony przedpokój jest też miejscem, na które nasi goście zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Jeśli więc chcemy zrobić na nich wrażenie już „od progu”, możemy połączyć funkcję stricte użytkową z dekoracyjną i postawić na bardziej wyszukane lustra np. z efektowną, rzeźbioną ramą lub na takie, które będą wyróżniać się oryginalnymi kształtami.

Aranżacja 34

Orsini_3
Lustro w przedpokoju powinno być zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie (https://www.homebutik.pl/lustra,k011004008.html)
SALON I JADALNIA

Z kolei w salonie czy jadalni lustro z reguły pełni już funkcję stricte dekoracyjną. Odpowiednio dobrane może dać niesamowity efekt wręcz pałacowych wnętrz. Doskonale sprawdzą się tam zatem lustra ze złoceniami, lustra o nieregularnych kształtach, lustra mozaikowe czy lustra z artystycznymi ramami. Modne stało się również tworzenie na ścianach swoistych galerii luster, które mogą swobodnie pełnić rolę obrazów. Jeśli zdecydujecie się właśnie na stworzenia takiej galerii, najlepiej wybrać małe lustra w stylu rustykalnym, vintage lub etno.

Fantuzzi_3

Grace_2
ArteHome – niezwykle efektowne lustra dekoracyjne (https://www.homebutik.pl/?ciag=lustro+ozdobne&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)
SYPIALNIA

Na jeszcze większą swobodę i fantazję można pozwolić sobie w sypialni. Szczególnie ciekawą propozycją będą tutaj lustra Dekosign o bardzo oryginalnych kształtach w postaci zakręconych kół czy spadających kropli. Oczywiście w sypialni dobrze sprawdzą się również tradycyjne rozwiązania takie jak połączenie szafy i lustra. Podobno ciekawy efekt dają również lustra zawieszone na suficie :)

ds-l73-2

lustro-dekoracyjne-modern-plexi-49f93d7def74b411f156e5bc358776a6
Lustra Dekosign to doskonałe rozwiązanie dla ludzi z fantazją (https://www.homebutik.pl/?ciag=lustro+dekoracyjne&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)
Reklamy