Której Pani Domu nie marzy się piękna, idealnie wyposażona i zawsze czysta łazienka? Chyba każdej. Połączenie aspektów wizualnych i funkcjonalnych bywa jednak czasem zadaniem dość trudnym. Dlatego dziś chciałam zwrócić uwagę na funkcjonalność i akcesoria łazienkowe, które przydadzą się w każdej łazience, a o których wielu z  nas przy jej urządzaniu w ogóle nie pomyślało. W jakie elementy, oprócz typowych dodatków takich jak szczotki do WC, kubki na szczoteczki czy mydelniczki, warto jeszcze zatem wyposażyć łazienkę ? O to kilka podpowiedzi. 

1. Multipojemnik łazienkowy 

Doskonały organizer, który zachwyci każdą kobietę. Dzięki niemu będziesz mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze artykuły higieniczne. Z założenia przeznaczony do przechowywania chusteczek, płatków i patyczków kosmetycznych, ale oczywiście każda Pani Domu może dostosować go do własnych potrzeb i skrywać w nim także inne przybory kosmetyczne.

68690
Multipojemnik Nexio (https://www.homebutik.pl/multi-pojemnik-na-chusteczki-platki-patyczki,k011004007,a991.html)

2. Pojemnik na nawilżane chusteczki

Kolejny z bardzo przydatnych organizerów łazienkowych. Zamykany, szczelny pojemnik doskonale sprawdzi się do przechowywania nawilżanych chusteczek.

RS1132_68822_MENOTO_Tuecherbox_poliert_offen
Pojemnik łazienkowy Menoto (http://www.blomus-sklep.pl/blomus-b68821-pojemnik-na-nawilzane-chusteczki-menoto-stal-matowa-7-5x15x13-cm,k011004007,a3665.html)

3. Zawieszana kosmetyczka 

Czy zwykła kosmetyczka może być elementem wyposażenia łazienki? Jak najbardziej tak! Pod warunkiem tylko, że nie będzie to do końca taka zwykła kosmetyczka. Jako organizery łazienkowe najlepiej sprawdzają się rozkładane, zawieszane kosmetyczki. Większość z nich posiada wiele praktycznych przegródek i kieszonek, co sprawia, że dla wielu będą one lepszym rozwiązaniem niż zwykła półka łazienkowa, na której często panuje nieład i nieporządek.

kosmetyczki
Kosmetyczka toiletbag i wrapcosmetic (http://www.torbyikoszyki.pl/kosmetyczki,k012007.html)

4. Lustro powiększające x5

Panie powinny pomyśleć również o wyposażeniu łazienki w lustro powiększające. Nie mówię tu o zwykłym, dwustronnym lusterko, a o bardziej „zaawansowanym” gadżecie, jakim jest lusterko pięciokrotnie powiększające. Dzięki niemu wykonanie codziennego makijażu będzie zadaniem niezwykle prostym, a sam makijaż – perfekcyjny.

lustro
Lustro powiększające Vista (http://www.blomus-sklep.pl/lustra,k011004008.html)

5. Organizer prysznicowy 

O odpowiednie organizery do przechowywania przyborów kosmetycznych warto zadbać również w kabinie prysznicowej. Mając zawsze pod ręką szampon, płyn do kąpieli, mydło czy gąbkę prysznic, nie będziemy musieli przerywać relaksujących chwil pod prysznicem w poszukiwaniu niezbędnych kosmetyków.

KZ-2846620_2
Organizer łazienkowy Surf (https://www.homebutik.pl/koziol-kz-2845620-organizer-lazienkowy-surf-turkusowy,k011004007,a9532.html)

6. Ściągaczka prysznicowa

Mówiąc o kabinie prysznicowej warto wspomnieć również o ściągaczce prysznicowej.  Jak wiadomo, czyszczenie kabiny potrafi dostarczyć wielu problemów. Ściągaczka jest natomiast takim bardzo sprytnym narzędziem, dzięki któremu z łatwością pozbędziesz się zalegającej wody czy osadu z mydła, zachowując tym samym estetyczny wygląd kabiny prysznicowej.

blomus VIANTO Duschwischer 68686
Ściągaczka prysznicowa Vianto (https://www.homebutik.pl/?ciag=%C5%9Bci%C4%85gaczka&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

7. Uchwyt na suszarkę

Prosty i zajmujący niewiele miejsca element, dzięki któremu zawsze będziesz mieć suszarkę w zasięgu swojej ręki. Docenią go szczególnie osoby, które tracą sporo cennego czasu na porannych poszukiwaniach suszarki.

suszarka
Uchwyt na suszarkę Nexio (https://www.homebutik.pl/?ciag=suszark%C4%99&cena_od=&cena_do=&przyciskz=&search-type=0&action=search)

8. Pojemniki na zapasowe rolki

Pojemnik na zapasowe rolki to z kolei element, z którego będą najbardziej zadowoleni Twoi goście. Pewnie zresztą sami nieraz byliście w sytuacji, kiedy to gospodarze zapomnieli zatroszczyć się o zapas papieru toaletowego. Umieszczenie w łazience takiego dodatkowego pojemnika zapobiegnie niekomfortowej sytuacji, w której komuś nagle zabraknie najpotrzebniejszego artykułu higienicznego.

zapas
Pojemniki na zapasowe rolki Duo i Nexio (https://www.homebutik.pl/uchwyty-na-papier-toaletowy,k011004004.html)

A Wy bez czego nie obędziecie się w łazience? Może macie propozycje innych, ciekawych gadżetów łazienkowych? :)

 

Reklamy