Dla wielu z nas wakacje to przede wszystkim czas błogiego relaksu i beztroskiego leżakowania na plaży. Teoretycznie wydawać by się mogło, że w tej najbardziej popularnej formie wakacyjnego wypoczynku nie ma nic skomplikowanego. Do wyjścia na plażę (zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić tam cały dzień) warto się jednak nieco przygotować, gdyż często zdarza się, że pakując się w pośpiechu zapominamy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. 

Aby uniknąć takich sytuacji i usprawnić organizację wakacyjnych wypadów na plażę, poniżej krótkie przypomnienie tego, co trzeba i co warto zabrać ze sobą wybierając się nad wodę :)

gran-canaria-1684745_1280

Najważniejszą rzeczą, bez której nawet nie próbujcie wybierać się na plażę, są kremy, balsamy bądź olejki do opalania (1). Przy kilkugodzinnym wystawianiu skóry na działanie promieni słonecznych, musi być ona odpowiednio chroniona, aby uniknąć niebezpiecznych poparzeń.

Przed działaniem promieni słonecznych chronić należy również głowę i oczy. Nie zapomnijcie zatem zabrać na plażę odpowiedniego nakrycia głowy (2) – kapelusza, czapki czy chusty oraz okularów przeciwsłonecznych (3).

Zaraz po kosmetykach i akcesoriach ochraniających Twoje ciało, niezbędnym gadżetem jest mata plażowa (4), na której będziemy mogli wygodnie się rozłożyć i korzystać z uroków słońca.

Oprócz maty czy koca, warto mieć za sobą również osobny, mniejszy ręcznik (5) do wycierania ciała czy do okrycia się zaraz po wyjściu z wody.

Bez czego jeszcze ciężko byłoby sobie wyobrazić plażowanie? Oczywiście bez dużej ilości wody do picia (6) i bez małej (lub również i dużej ;)) przekąski (7). Na plażę szczególnie polecane są owoce, kanapki, chrupkie pieczywo czy kruche ciasteczka. Pamiętajcie jednak, aby odpowiednio zabezpieczyć posiłek przed wysoką temperaturą, dlatego na plażę dobrze jest wyposażyć się w torbę termoizolacyjną (8), dzięki której przekąski dłużej pozostaną świeże, a woda zachowa odpowiednią temperaturę.

Z kolei o kilku dodatkowych gadżetach powinny pomyśleć osoby ceniące komfort plażowania. Leżak (9) zapewni wygodny wypoczynek, parasol (10) da nieco więcej cienia, a parawan (11) schroni przed wiatrem i ciekawskim okiem sąsiadów.

Planując kilkugodzinny pobyt na plaży warto mieć ze sobą również coś, co zapobiegnie nudzie. W zależności od preferencji może to być książka, krzyżówka, gra lub dla bardziej aktywnego wypoczynku – ponton, piłka czy frisbee (12).

Na koniec oczywiście nie zapomnijcie o torbie plażowej (13), do której spakujecie wszystkie te niezbędne rzeczy. Jak widać jest tego całkiem sporo, dlatego dobrze, aby torba była pojemna i wygodna w noszeniu. Dobrze również, aby torba plażowa swoim designem wpisywała się w wakacyjny klimat.

stripes-aqarius bez napisu

 

 

Reklamy