Druga połowa wakacji to dla wielu z nas idealny czas na urlop. Jedni planują małe, kilkudniowe podróże, inni większe, nawet kilkutygodniowe. Wyjeżdżamy zarówno w góry, jak i nad morze, do babci na wieś, jak i do cioci z miasta. Bez względu na charakter podróży, wszystkich nas czeka jednak to samo – pakowanie, a razem z tym pytanie: lepiej będzie zabrać walizkę czy torbę podróżną, a może postawić w ogóle na komfortowy plecak? Jeśli czujecie potrzebę zawsze możecie zabrać wszystko – i torbę i walizkę i plecak i bagażówkę. Tylko pamiętajcie, że potem ktoś będzie musiał to wszystko nosić – i prawdopodobnie będziesz to Ty :) Lepiej zatem dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla nas formy bagażu.

suitcase-set_special-edition-stamps_reisenthel_Web_PE_03
Kolekcja stamps reisenthel

Stojąc przed wyborem bagażu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę czynniki takie jak:

  • środek transportu, jakim będziemy podróżować,
  • długość podróży i co za tym idzie – ilość rzeczy, jakie planujemy ze sobą zabrać,
  • to czy będziemy pakować do jednego bagażu tylko nasze rzeczy, czy również rzeczy innych osób wyjeżdżających z nami,
  • charakter podróży – wypoczynek, zwiedzanie, piesze wycieczki itp.

Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam lepiej dobrać „opakowanie” dla naszego bagażu. Bo po co np. brać ciężką walizkę, jeśli planujemy wyjazd tylko na kilka dni?

Torba podróżna

Na krótki, kilkudniowy wyjazd najlepszym rozwiązaniem będzie lekka torba podróżna. Dzięki miękkim ścianom łatwiej można dostosować do niej zawartość naszego bagażu – nie to, co w przypadku wiecznie niedomykającej się walizki :). Dzięki swojej elastyczności łatwiej także można ulokować ją w samochodowym czy autokarowym bagażniku. Torba podróżna potrafi być również bardzo wygodna w noszeniu – regulowane, szerokie paski, dodatkowe uchwyty do trzymania w ręce, miękka podkładka na ramię to jej niewątpliwe atuty. Ponadto, torby podróżne często wyposażone są także w funkcjonalne kieszonki, przegródki itp., dzięki którym łatwiej uporządkujesz zawartość swojego bagażu.

MT4052
Torba allrounder aquarius special editions

Walizka

Z kolei w przypadku podróży samolotem bardziej komfortowym (i bezpieczniejszym) rozwiązaniem będzie walizka na kółkach. Z reguły dostępne są one w trzech rozmiarach – mała czyli tzw. kabinówka, średnia i duża. Miłośnikom weekendowych wypadów po Europie w zupełności powinna wystarczyć najmniejsza wersja, która swoimi rozmiarami dostosowana jest do standardowych wymiarów bagażu podręcznego większości linii lotniczych. To z kolei pozwala nam uniknąć dodatkowych opłat za bagaż rejestrowany.  Jednak już w przypadku dłuższych, zwłaszcza rodzinnych wakacji, opłaty tej ciężko będzie nam uniknąć – w tej sytuacji średnia czy też duża walizka będzie najlepszym rozwiązaniem. Walizka ma bowiem niewątpliwie kilka mocnych atutów. Po pierwsze kółka – nie musimy dźwigać dużego bagażu na plecach czy na ramieniu. Po drugie przestronne komory, które sprawiają, że ubrania po wyciągnięciu nie są aż tak bardzo pomięte. Po trzecie solidna konstrukcja – powszechnie wiadomo, że bagaż w trakcie transportu do i z samolotu przechodzi niemalże próbę ognia. Materiałowa torba podróżna, niestety może temu nie sprostać, dlatego do samolotu zdecydowanie lepiej zabrać ze sobą walizkę, która lepiej zniesie działanie czynników zewnętrznych.

 

suitcase-set_special-edition-stamps_reisenthel_Web_PE_01
Walizka stamps special editions

Plecak turystyczny

Torba podróżna i walizka to jednak nie jedyne rozwiązanie na wakacyjne podróże. Może nieco mniej popularny, ale równie praktyczny może okazać się plecak turystyczny. To rozwiązanie idealne dla osób podróżujących autostopem, planujących długie wycieczki i częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Taki plecak będzie przede wszystkim wygodny w noszeniu – dzięki niemu nie odczujemy tak bardzo ciężaru bagażu. Dodatkowo plecaki turystyczne wyposażone są z reguły w liczne kieszonki i przegrody, dzięki którym najpotrzebniejsze rzeczy będziemy mieć zawsze pod ręką.

allrounder-L_allrounder-R_dark-blue_reisenthel_Print_PE_01.jpg
Plecak allrounder R dark blue

Drobne akcesoria podróżne

Przy pakowaniu, oprócz głównego bagażu, warto pomyśleć również o małych organizerach, które pomogą nam uporządkować przestrzeń wewnątrz walizki czy też torby. Na pewno przyda się funkcjonalna kosmetyczka z mnóstwem kieszonek, a w samolotowym bagażu podręcznym – torebka próżniowa. Można wykorzystać je nie tylko do przechowywania kosmetyków, ale także drobnych sprzętów takich jak ładowarki, słuchawki itp. Dodatkowo torebkę próżniową można wykorzystać w drodze powrotnej do przechowania brudnej bielizny. Z kolei w przypadku większej ilości brudnych ubrań, warto zaopatrzyć się w specjalne worki na ubrania czy zabrudzone obuwie.

 

 

 

Wszystkie niezbędne w podróży akcesoria znajdziecie na:
https://www.homebutik.pl/podroz,k012.html .

 

 

 

 

Reklamy