W tym sezonie kluczową rolę w aranżacji wnętrz odgrywają trzy główne kolory: energetyczny Living Coral, ciepły Spiced Honey oraz szykowny Night Watch. Jeśli myślicie zatem o odświeżeniu mieszkania na wiosnę, warto wziąć pod uwagę właśnie te odcienie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są to bardzo wyraziste  i charakterystyczne barwy i niektórzy będą lepiej czuć się tylko z dodatkami w odcieniach Living Coral, Spiced Honey czy Night Watch, inni z kolei pozwolą sobie na pomalowanie nimi całych ścian. Jedno jest pewne – te barwy w obu rozwiązaniach będę prezentować się doskonale. Pozostaje zatem jeszcze jedynie sprawdzić, co kryje się pod ich tajemniczymi nazwami. 

Blomus_0157

 

Living Coral 

Koralowy to zdecydowany nr 1 wśród tegorocznych trendów i to nie tylko w kontekście aranżacji wnętrz. Kolorem roku 2019 został okrzyknięty przez Pantone Color Institute, a nawiązuje do raf koralowych i bajecznego resortu Royal Palm South Beach Miami u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.

Ciepła, pełna pozytywnych emocji barwa Living Coral to doskonały sposób na ożywienie nudnych, szarych wnętrz i rozjaśnienie ciemnych pomieszczeń. Kolor ten ma moc pobudzania do działa i dodawania energii, dlatego doskonale sprawdzi się w miejscach pracy i nauki. Z powodzeniem można go jednak zastosować również w innych pomieszczeniach – w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w łazience.

Mimo, że Living Coral sam w sobie jest wyrazistą barwą, z powodzeniem można łączyć go z wieloma innymi kolorami. Sprawdzi się w połączeniu z beżami i pastelami, ale także z ciemniejszymi odcieniami, takimi jak granat, zieleń czy czerń, dodając naszym wnętrzom unikalnego charakteru.

blomus_Colour Overview_TASTE

Spiced Honey

Drugim z kolorów, na który warto postawić w tym sezonie jest Spiced Honey czyli karmelowo-miodowe połączenie, które podobnie jak Living Coral dodawać ma energii, a jednocześnie pozwalać na relaks i odprężenie w domowym zaciszu. Swoją barwą Spiced Honey w 100% oddaje znaczenie słowa „ciepło” i jednocześnie wprowadza je do każdego wnętrza, w którym odcień ten został użyty. Dzięki takiej tonacji, Spiced Honey szczególnie dobrze sprawdzi się w zimnych wnętrzach, zwłaszcza w tych z ograniczonym dostęp do światła dziennego.

Jeśli chodzi o połączenie Spiced Honey z innymi barwami, to szczególnie dobrze wypada ono z kolorami ziemi oraz z paletą jasnych barw.

Blomus_0226

Night Watch 

 

 

Z kolei kolor Night Watch został wykreowany przez PPG Industries. Co dokładnie oznacza ta tajemnicza nazwa? Nic innego jak pełną elegancji ciemną zieleń. Night Watch to barwa ściśle powiązana z naturą i harmonijnym życiem, dzięki czemu w jej otoczeniu będziemy mogli pozwolić sobie na chwile relaksu i wytchnienia od codziennego zabiegania. Jednocześnie to barwa, która nada naszym wnętrzom dostojnego, luksusowego charakteru i wprowadzi w zachwyt wszystkich Twoich gości.

Z uwagi na swój ciemny odcień, Night Watch najlepiej komponuje się w połączeniu z bielą i jasnymi barwami.

Blomus_0059

Nie tylko Living Coral, Spiced Honey i Night Watch 

Oprócz trzech dominujących barw tego sezonu, w modzie w dalszym ciągu pozostaje także róż, zwłaszcza jego pudrowe, lekko przybrudzone odcienie. Jego delikatna, romantyczna barwa sprawdzi się doskonale szczególnie w kobiecych wnętrzach.

Odważniejsi mogą z kolei pokusić się o mocne, czerwone akcenty, w tym przede wszystkim o aranżacje w kolorze ceglastym, marsala, rubinowym oraz bordowym. Podobnie jak koralowy, czerwienie ożywią wnętrza i dodadzą nam pozytywnej energii.

RS2225_FLIP_OOLONG_Blomus_3064-lpr 2

Na popularności nie tracą także kolory ziemi – beże, brązy, żółcie i zielenie. Dzięki neutralnemu charakterowi doskonale komponują się one niemal z każdą barwą i pasują do każdego wnętrza.

Zwolennicy klasycznych rozwiązań również nie powinni czuć się poszkodowani, ponieważ w tym sezonie na sile zyskała także klasyczna czerń. Jej elegancki, ponadczasowy charakter doskonale sprawdzi się jako dopełnienie innych kolorów.

Blomus_0048