W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym prezentem dla Państwa Młodych jest oczywiście koperta z banknotami. Owszem – to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Jednak niebanalny, praktyczny upominek również może okazać się trafionym prezentem dla nowożeńców. Często zresztą młodzi sami przygotowują dla swoich gości listę prezentów, ułatwiając im tym samym zadanie związane z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego. Co jednak, gdy Państwo Młodzi nie sporządzą takiej listy, a nam mimo wszystko zależy na odejściu od stereotypowej koperty lub dołączeniu do niej czegoś extra? O to i kilka naszych podpowiedzi.

Praktyczny gadżet, który przyda się na co dzień, to dobry pomysł na prezent w każdej sytuacji. Większość Nowożeńców hojnie jest obdarowywana przez gości butelkami wina, dlatego może im się przydać na nie elegancki stojak na wino. Dobrym pomysłem mogą być także deski do serwowania czy inne drewniane akcesoria kuchenne, na których dodatkowo można wygrawerować pamiątkową dedykację. Jak wiadomo w domu też nigdy dość dodatkowej pary sztućców czy dodatkowego nakrycia – w końcu nigdy nie wiadomo kiedy teściowa zjawi się na „kontrolnym obiedzie” :)

Jeśli natomiast młodzi są właśnie na etapie urządzania własnego gniazdka w roli prezentu świetnie sprawdzi się niebanalna dekoracja – świecznik na nastrojowe wieczory, elegancka ramka na ślubne zdjęcie czy romantyczny napis do sypialni.

A możecie macie wśród swoich znajomych parę, którą połączyła pasja do podróżowania? Jeśli tak, to warto pomyśleć dla nich o nowym zestawie podróżnym, stylowej torbie czy dodatkowym zestawie kosmetyczek.

tlo-aqarius
Seria Aquarius, Reisenthel
tlo-unikolor
Seria Dark Blue/Basalt, Reisenthel
bloomy-tlo
Seria Bloomy, Reisenthel

 

A Wy co myślicie o tradycji ślubnych prezentów?